Kredyt gotówkowy

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to najprościej mówiąc pożyczka w formie środków pieniężnych przyznawana osobom potrzebującym gotówki w określonym terminie oraz na jakiś określony cel – wiele banków nie wymaga jednak sprecyzowania celu, na który klient spożytkuje pieniądze. W ofercie placówek znajdują się różnego rodzaju promocje i zachęty, które mają skłonić potencjalnych klientów do korzystania z oferty. Jedną z tego typu \"zachęt\" jest jak najbardziej atrakcyjne oprocentowanie, ponadto duże znaczenie mają niskie raty. Potencjalny klient zwraca także uwagę na jak najmniejszą ilość formalności oraz szybkie rozpatrzenie wniosku o przyznanie kredytu, ważne jest też, by owe rozpatrzenie wniosku odbyło się bezpłatnie. Banki w swoich ofertach często zaznaczają, że jednostka nie musi posiadać konta w ich placówce, by móc ubiegać się o pożyczkę.

Jak go otrzymać?

W celu uzyskania kredytu gotówkowego należy udać się do placówki wybranego przez nas banku. Tam wykwalifikowany doradca odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania oraz udzieli wskazówek, jakie kroki powinniśmy poczynić, by otrzymać kredyt. Bez względu na to, jaki bank wybierzemy, udając się do niego zabrać ze sobą powinniśmy dowód tożsamości – to na pewno ułatwi i przyspieszy cały proces.

Skąd wiedzieć, że wybrany przez nas kredyt jest odpowiedni?

Zazwyczaj zależy nam na tanim kredycie. W takim przypadku zamiast kierować się radami znajomych oraz (co gorsza) kuszącymi nas reklamami poszczególnych banków, powinniśmy poczynić konkretne kroki. W tym celu porównajmy poszczególne kredyty sprawdzając wysokość rat lub stopy PRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania). Podczas tego typu porównywania należy być oczywiście bardzo dokładnym, chodzi tutaj o to, by przyjąć takie same założenia do różnych kredytów, czyli taką samą ilość rat oraz kwotę pożyczki.

Co jeszcze obok kredytu?

Rzecz jasna z samym kredytem nie są związane żadne produkty bankowe, ale bank, w którym zasięgniemy kredyt gotówkowy na pewno proponował nam będzie inne swoje produkty. Chodzi tutaj o ofertę kont osobistych (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), subfunduszy inwestycyjnych, kart kredytowych czy też ubezpieczeń.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

Planując wzięcie kredytu gotówkowego powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim rzetelność banku, ale także oprocentowanie kredytu (tak, by wszystko wyszło jak najbardziej korzystnie dla nas). Ponadto ważne jest zwrócenie uwagi na opłaty i prowizje, które pobiera konkretny bank za czynności bankowe.