Konsolidacja chwilówek

W dobie internatu zaciągnie tak zwanych chwilówek staje się coraz bardziej popularne, głównie za sprawą tego że pożyczkę możemy otrzymać w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu, a zatem nie stanowi to żadnego problemu. Niestety pożyczanie pieniędzy jest bardzo przyjemne jeżeli jednak chodzi o spłatę pożyczek wówczas nie jest już tak łatwo i kolorowo. Często zdarza się że najzwyczajniej w świecie nie mamy wystarczających środków aby spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Wówczas przychodzi nam często do głowy połączenie zaciągniętych kredytów czyli inaczej mówiąc konsolidacja . Połącznie to może się okazać dla nas bardzo pomocne szczególnie jeżeli zależy nam na tym abyśmy nie znaleźli się w rejestrze dłużników. Cechą wszystkich chwilówek jest to że posiadają one krótki okres spłaty czyli 30 dni. Niestety parabanki nie przewidują możliwości odroczenia spłaty, a jeżeli spóźnimy się ze spłatą w terminie będzie to związane z poważnymi konsekwencjami . A zatem czy możliwa jest konsolidacja i jak poradzić sobie ze spłatą zadłużenia? To pytanie zadajemy sobie bardzo często.

No co powinien zwrócić uwagę pożyczkobiorca

Jak się okazuje konsolidacja dotyczy tylko i wyłącznie tych kredytów które zostały zaciągnięte w bankach. A zatem decydując się na pożyczkę w parabanku musimy być świadomi tego, że nie będziemy mogli jej skonsolidować za pomocą tego co oferują banki. Jest to dość znaczne utrudnienie które może wiązać się z dużymi kłopotami finansowymi. Na szczęście nawet w takiej sytuacji możliwe jest skorzystanie z usług alternatywnych które mogą okazać się dla nas równie korzystne jak popularna konsolidacja kredytu.

Czym można zastąpić konsolidację

Kredyt konsolidacyjny oferuje nam znacznie niższe opłaty związane z obsługą całego zobowiązania, ponadto dłuższy termin spłaty pozwoli nam dostosować miesięczne raty do naszych możliwości finansowych. Taki efekt możemy uzyskać również w inny sposób.

Pierwszym sposobem jest możliwość skorzystanie z realnej pożyczki która jest udzielana przez parabanki. Chwilówki z dłuższym okresem spłaty choć nie są najpopularniejsze umożliwiają zdobycie gotówki oraz dostosowanie spłaty zadłużenia do sytuacji finansowej klienta.

Drugim sposobem umożliwiającym spłatę chwilówek jest podpisanie umowy kredytowej na dowolny cel w banku. Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć nawet na 200 tysięcy złotych nie martwiąc się o ubezpieczenie ani też poręczycieli. Jednym z atutów tego typu oferty będzie niskie oprocentowanie a także wydłużony okres spłaty kredytowania. Chcąc skorzystać z kredytu gotówkowego musimy wypełnić wniosek w banku, warunkiem jest jedynie odpowiednio wysoka zdolność kredytowa oraz dobra historia kredytowa.

A zatem jeżeli nasza sytuacja finansowa nie pozwala uregulować nam chwilówek w terminie warto rozważyć skorzystanie z usług które mogą stać się dla nas jedyną możliwością pozwalającą uniknąć ogromnych problemów finansowych. Co prawda konsolidacja nie jest dostępną dla klientów parabanków jednak w tej sytuacji warto skorzystać z innych rozwiązań które pozwolą zmniejszyć opłaty i polepszyć warunki zadłużenia.