Dlaczego warto postawić na kredyt samochodowy?

Chcesz kupić nieco droższy samochód, ale wahasz się nad wyborem formy finansowania i nie interesuje cię narażanie wszystkich oszczędności? Kredyt samochodowy to zdecydowanie najpopularniejsze narzędzie zaraz po leasingu dedykowanym pod potrzeby właścicieli działalności gospodarczych, rzadziej osobom fizycznym. W artykule porozmawiamy o najważniejszym potencjale kredytów samochodowych.

Szybkie finansowanie auta

Co do zasady kredyt samochodowy nie posiada limitów odnośnie przydzielanych kwot. Możesz zatem sfinansować naprawdę duży zakup, a przy tym nie narazić za bardzo płynności budżetu gospodarstwa domowego, czy budżetu przedsiębiorstwa. Kredyt samochodowy to o tyle dobre rozwiązanie, że wiele banków współpracuje z konkretnymi markami samochodowymi, co pozwala na uzyskanie mocno preferencyjnych warunków zakupu pojazdu silnikowego, naturalnie nie tylko samochodu, ale motocykla, czy luksusowej łodzi. Po porównaniu okazuje się, że kredyt samochodowy jest tańszy od zwykłej pożyczki gotówkowej, chociaż trzeba najczęściej dopełnić przy nim wielu formalności. Pomoc doradcy okazuje się w takim przypadku wręcz niezbędna. W kredycie samochodowym występuje zabezpieczenie w postaci pojazdu. Dochodzi do tego stosunkowo długi termin spłaty wynoszący nawet do dziesięciu lat. Niektóre kredyty samochodowe spłaca się dopiero pod koniec obowiązywania umowy. Im większy kapitał własny posiadasz, tym lepsze perspektywy. Oprocentowanie kredytów samochodowych to nawet kilka procent, a zwykłych pożyczek gotówkowych w okolicach 15% w zależności od sektora (bankowego, czy pozabankowego).

Dobry stosunek ceny do jakości zobowiązania

Kredyt samochodowy to ciekawa alternatywa dla leasingu, w której ostatecznie kredytobiorca przejmuje własność pojazdu. Przy kredytowaniu samochodu musisz przygotować się na wykupienie ubezpieczenia AC, co stanowi dodatkowy koszt, chociaż przy odpowiedniej optymalizacji polisy OC i AC nie powinieneś mieć większych problemów ekonomicznych. Rynek kredytów samochodowych jest bardzo dobrze rozwinięty, nie występują na nim patologie typowe dla lichwiarskich zobowiązań z sektora pozabankowego, chociaż stale ograniczane odpowiednimi normami prawnymi. Czy po lekturze artykułu zainteresujesz się poważnie kredytem samochodowym?